• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مرکز سونوگرافی سینه|اسکن سونوگرافی سینه|تصویربرداری اولتراسوند از سینه


مرکز سونوگرافی سینه

ما علاوه بر سایر تکنیک های تصویربرداری، سونوگرافی سینه را برای خدمات تشخیصی ممکن ارائه می دهیم.

برای اکثر زنان بالای 35 سال، ماموگرافی همراه با سونوگرافی پستان برای بررسی علائم پستان استفاده می شود. برای زنان زیر 35 سال، سونوگرافی سینه به تنهایی اغلب برای تعیین اینکه آیا توده سینه نیاز به بررسی بیشتر دارد کافی است.

مهم است که به یاد داشته باشید که اکثر توده های سینه در این گروه سنی خوش خیم (غیر سرطانی) هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سونوگرافی سینه در مرکز الوند با پزشکان متخصص ما در ارتباط باشید
تماس با الوند

نوبت گیری آنلاین

g/مرکز سونوگرافی سینه

تصویربرداری اولتراسوند از پستان چیست؟


تصویربرداری اولتراسوند یک آزمایش پزشکی غیر تهاجمی است که به پزشکان در تشخیص و درمان شرایط پزشکی کمک می کند. ایمن و بدون درد است. با استفاده از امواج صوتی تصاویری از داخل بدن تولید می کند. به تصویربرداری اولتراسوند سونوگرافی نیز گفته می شود. از یک پروب کوچک به نام مبدل و ژل استفاده می کند که مستقیماً روی پوست قرار می گیرد. امواج صوتی با فرکانس بالا از کاوشگر از طریق ژل به بدن منتقل می شود. کاوشگر صداهایی را که باز می گردند جمع آوری می کند. یک کامپیوتر از آن امواج صوتی ،برای ایجاد یک تصویر استفاده می کند. در معاینات سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود. از آنجایی که اولتراسوند تصاویر را در زمان واقعی می گیرد، می تواند ساختار و حرکت اندام های داخلی بدن را نشان دهد. این تصاویر همچنین می توانند جریان خون را در رگ های خونی نشان دهند.

همچنین بخوانید: سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی داپلر یک تکنیک سونوگرافی ویژه است که حرکت مواد را در بدن را ارزیابی می کند. این به پزشک اجازه می دهد تا جریان خون را از طریق شریان ها و سیاهرگ ها در بدن ببیند و ارزیابی کند.

سونوگرافی (US) پستان تصویری از ساختارهای داخلی سینه ایجاد می کند.

در طول معاینه سونوگرافی پستان، سونوگرافیست یا پزشک ممکن است از تکنیک‌های داپلر برای ارزیابی جریان خون یا کمبود جریان در هر توده پستان استفاده کند. در برخی موارد، این ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد علت توده ارائه دهد.

سونوگرافی سینه چگونه کار می کند؟


اولتراسوند از امواج صوتی برای تولید تصاویری از ساختارهای اعماق بدن استفاده می کند. اسکنر اولتراسوند امواج صوتی را به بدن می فرستد و سپس از بافت ها و اندام ها منعکس می شود. امواج صوتی در فرکانس‌های مختلف به گیرنده بازمی‌گردند و تشخیص این تغییرات ظریف به دستگاه سونوگرافی سینه اجازه می‌دهد تصویر دقیقی از آنچه در داخل سینه است ایجاد کند.

 

چرا از سونوگرافی سینه استفاده می شود؟


از آنجایی که سونوگرافی سینه از اشعه ایکس استفاده نمی کند، یک ابزار تشخیصی بی خطر است که می تواند به تعیین اینکه آیا یک ناحیه نگران کننده بافت طبیعی سینه، کیست سینه یا توده جامدی است که می تواند تومور سینه باشد، کمک کند. مشاور شما ممکن است از این تکنیک برای بررسی یک ناهنجاری مشاهده شده در ماموگرافی یا ناحیه ای از پستان که در طی معاینه بالینی توده ای در آن پیدا شده است استفاده کند.

j/مرکز سونوگرافی سینه

سونوگرافی سینه چه زمانی انجام می شود؟

- در بیماران در هر سنی برای بررسی مشکل پستان به عنوان مثال. توده، تغییر بافت، ترشح از نوک پستان

- این اولین آزمایش تصویربرداری برای زنان باردار یا شیرده با علائم است

- زمانی که ناحیه ای در ماموگرافی وجود دارد که باید با دقت بیشتری بررسی شود

- برای بررسی اینکه آیا توده ها پر از مایع هستند (کیست) یا جامد (خوش خیم/تومور)

- برای اینکه ببینیم ناحیه ضخیم شده بافت سینه است یا تومور

- برای ایمپلنت سینه برای دیدن ایمپلنت و بافت سینه روی آن

- برای بررسی یک ناحیه غیر طبیعی که در MRI مشاهده می شود

- برای هدایت بیوپسی سوزنی توده های پستان

مزایای تصویربرداری اولتراسوند پستان

این رادیولوژیست ها را قادر می سازد تا تصویر واضح تری از بافت نرم داشته باشند تا بتوانند راحت تر به آنچه در سینه می گذرد پی ببرند.

ممکن است به شناسایی و طبقه بندی مشکلات پستان که تفسیر آنها به تنهایی با استفاده از ماموگرافی آسان نیست کمک کند. این اغلب در زنان جوان‌تری که بافت سینه متراکمی دارند، دیده می‌شود

این امکان تصویربرداری در زمان واقعی را فراهم می کند. و به تست های تشخیصی مانند بیوپسی سوزنی و آسپیراسیون با سوزن ظریف کمک می کند

و می تواند تومورهای بالقوه سینه را از توده های بی ضرر سینه متمایز کند - این می تواند لوبول های چربی یا کیست های خوش خیم (غیر سرطانی) پستان باشد.

 

سونوگرافی سینه یا پستان همان معاینه غربالگری برای سرطان سینه نمی باشد، بلکه یک آزمون اضافی جهت بررسی و معاینه سینه‌هایی هستند که خیلی متراکم شده اند و در ماموگرافی به طور ضعیف دیده شده اند. سونوگرافی کامل بیش از همه اجازه می‌دهد تا یک ناهنجاری موضعی پستان را که در ماموگرافی شناسایی شده است بررسی کنید. همچنین امکان نظارت بر تکامل برخی از ناهنجاری های خوش خیم را فراهم می کند که در سونوگرافی بهتر از ماموگرافی دیده می شوند. به دنبال غدد لنفاوی احتمالی باشید. سونوگرافی همینطور می تواند جهت هدایت کردن سوراخ سوزنی و یا همان بیوپسی سینه برای یک ناهنجاری پستان به کاربرده شود.

  

چه کسانی به سونوگرافی سینه نیاز دارند؟

سونوگرافی جهت مشاهده ماهیت ندول های لمس شده و یا کشف شده در ماموگرافی، مایع و یا جامد، بسیار مفید می باشد.

در سونوگرافی تصاویر به دست آمده در ماموگرافی را برای پزشک کامل و شفاف می کند. برای نوجوان ها، خانم های جوان و حانم های باردار، ماموگرافی کمتر اثر گذار است: به همین دلیل سونوگرافی پستان ارجعیت دارد . برای خانم های مسن تر، ماموگرافی معاینه مرجع می باشد.

 

سونوگرافی تصویر هایی را «در زمان واقعی» ارائه می دهد، یعنی بلافاصله بافت سینه قابل مشاهده می باشد.

به همین دلیل سونوگرافی امکان مقایسه آنچه را که با انگشتان احساس می شود و آنچه را که روی صفحه مانیتور دیده می شود را فراهم می کند.

سونوگرافی همینطور نمونه را می تواند راهنمایی کند.

در سونوگرافی از اشعه ایکس استفاده نمی شود و به همین دلیل دردناک نیست.

 همچنین بخوانید:  سونوگرافی آنومالی ، سونوگرافی تیروئید ، انواع سونوگرافی

قبل از انجام سونوگرافی سینه چه کارهاییی باید انجام داد؟

سونوگرافی سینه در هر زمانی از سیکل قاعدگی قابل انجام است.

روزه داری و رژیم غذایی خاصی مفید نیست. اگر دارویی میل می کنید، آن را حتما به رادیولوژیست اطلاع دهید. هیچ آمادگی لازم نیست.

لطفا در روز معاینه از هیچ مواد آرایشی و بهداشتی بر روی پوست خود استفاده نکنید . و از زیورآلات استفاده نشود. پوشیدن لباس زیاد مناسب نیست: لباس پوشیدن با تاپ و یک

دامن یا شلوار، راحت تر خواهید بود.

در روز آزمون مدارک اداری خود را همراه داشته باشید: کارت حیات و گواهی آن، شناسنامه، اوراق پوشش 100% در صورت وجود و بیمه متقابل.

تمامی ماموگرافی های انجام شده  و دیگر مدارک رادیولوژی سینه خود مانند (سونوگرافی*، ام آر آی*)، و همینطور نتایج معاینات قبلی مربوط به سینه های خود مانند (نمونه، بیوپسی، گزارش های جراحی) را حتما به همراه داشته باشید. این اسناد و مدارک موجود به رادیولوژیست شما این امکان را می دهد تا ناهنجاری ها و مشکلاتی را که موجب تجویز سونوگرافی شده است، به درستی تحلیل و بررسی نماید. اگر رادیولوژیست ناهنجاری را شناسایی نماید ،  تجزیه و بررسی این مدارک می تواند آن را به طور شرح دهد و از معاینات بیشتر جلوگیری نماید.

رادیولوژیست را حتما از عمل های جراحی  انجام شده بر روی سینه های خود آگاه کنید. درحقیقت، تصویرهای اولتراسوند را می توان با دخالت هایی ویرایش کرد در حالی که زخم ها همیشه بر روی پوست کا  قابل دیدن نیستند.

اگر پروتز سینه دارید به خاطر داشته باشید که آن را نیز حتما گزارش کنید.

 

سونوگرافی سینه چگونه انجام می شود؟ 

بعد  از ارائه گزارش ورود خود به قسمت پذیرش، به قسمت اتاق انتظار هدایت می شوید.

یک تکنسین اشعه ایکس نامه ی پزشک و ماموگرافی هایی که  شما قبلا انجام داده اید  را جمع آوری می نماید.

او شما را در اتاق امتحان هدایت می کند  و نحوه انجام کار را برای شما کامل توضیح می دهد.

رادیولوژیست از شما تعدادی سوال می پرسد و گزارشات ماموگرافی های قبلی و نامه پزشک و یا متخصص زنان شما را با دقت می خواند. او یک معاینه بالینی پستان برای شما انجام داده و به دنبال غده های لنفاوی به شکل غیر طبیعی در زیر بغل ها می گردد. در نهایت  ژل را بر روی سینه‌های شما می‌مالد تا تماس خوبی در بین سینه‌ها برقرار شود

پوست و پروب اولتراسوند این ژل ها ضد حساسیت می باشند. بنابراین، حساسیت به محصول استثنایی است.

 

رادیولوژیست به طور کلی تمامی قسمت های پستان ها را بررسی می کند تا ناهنجاری را که بواسطه ماموگرافی توضیح داده نشده ، جستجو و مشاهده نماید .

سونوگرافی به طور متوسط 5 تا 10 دقیقه طول می کشد.

اگر به طور همزمان نمونه برداری هم انجام شود، ماندگاری بیشتری نیز دارد.

رادیولوژیست از آنچه را که بر روی صفحه مشاهده می کند عکس می گیرد.

مانیتورینگ و نتایج سونوگرافی پستان

سونوگرافی پستان معلوم می کند که آیا ناهنجاری‌های بخصوصی در پستان ها وجود دارند یا خیر، اما همیشه نمی‌تواند به طور قطعی اعلام کنند که آیا سرطان هست یا خیر. جهت تشخیص این کار حتما باید آزمایشات تکمیلی انجام داده شود.

رادیولوژیست نتیجه های معاینات بالینی و سونوگرافی انجام شده را برای شما کامل تشریح می کند. در بعضی مورد ها ، تشخیص دادن قطعی بلافاصله بعد از سونوگرافی امکان پذیر نمی باشد.

رادیولوژیست معاینات دیگری را ممکن است انجام دهد و یا توصیه کند (MRI از

سینه ها و یا نمونه ها) جهت ایجاد تشخیص.

گزارش معاینه ها به شما داده می شود.

حفظ و نگهداری دقت این گزارش ها  و تصویر ها که در معاینات بعدی مفید واقع خواهند بود، بسیار مهم است.

 تیم های ما از شما مراقبت می کنند تا ماموگرافی شما با آرامش کامل انجام شود.

در نزدیکی مرکز رادیولوژی ما، شما در مرکز پذیرش پستان تحت مراقبت قرار می گیرید تا به شما امکان مشاوره سریع با یکی از متخصصین زنان ما را بدهد.

 

به لطف دانش ما و آخرین نسل تجهیزات موجود، می توانید برای انجام تشخیص پستان خود به مرکز ما مراجعه کنید. آیا به یک سونوگرافی مطمئن و موثر سینه نیاز دارید؟ برای گرفتن وقت با پزشکان مرکز تصویربرداری پزشکی با ما تماس بگیرید.

 

هر آنچه که باید قبل از انجام سونوگرافی سینه بدانید

رادیولوژیست ما روش و دستورالعمل های لازم برای انجام سونوگرافی پستان را توضیح می دهد.

اول از همه، قبل از انجام سونوگرافی سینه، باید استراحت کنید. این معاینه غیر تهاجمی است، اما اگر بیمار برای مدت طولانی منتظر تشخیص باشد، می تواند دردناک شود. بهتر است قبل از انجام سونوگرافی از استفاده از لوازم آرایشی (مانند کرم های بدن) خودداری کنید.

همچنین برای زنان غیر یائسه توصیه می شود که در اولین قسمت از سیکل قاعدگی ماموگرافی انجام دهند تا از ناراحتی خاصی در ارتباط با تنش سینه جلوگیری شود.

ما شما را از طریق سونوگرافی پستان برای غربالگری و تشخیص راهنمایی می کنیم.

بسته به وضعیت مراقبت شما، ما سونوگرافی سینه مربوطه را انجام خواهیم داد.

سونوگرافی پستان برای غربالگری برای بررسی مشکوک بودن تومور در مراحل اولیه انجام می شود. هرچه زودتر تشخیص داده شود و درمان شود، بهبودی آسان‌تر خواهد بود.

سونوگرافی تشخیصی زمانی انجام می شود که علائم خاصی ظاهر شود. اگر ترشحی از نوک پستان یا توده‌ای در سینه‌ها مشاهده کردید، ممکن است نشانه‌ای از تومور سرطانی باشد. بنابراین پزشک یا متخصص زنان ماموگرافی را برای تعیین تشخیص تجویز می کند. برای انجام سونوگرافی می توانید به  مرکز رادیولوژی و سونوگرافی الوند که بهترین مرکز سونوگرافی تهران است مراجعه نماید.


© 2023 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT