• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصویربرداری زنان و پستان|تفسیرسونوگرافی پستانها|سونوگرافي سينه وزيربغل


تصویربرداری زنان و پستان؛ اولتراسوند یک تکنیک تصویربرداری با استفاده از امواج فراصوت (امواج با فرکانس بسیار بالا) برای تجسم بافت است. تصویر با استفاده از یک پروب که روی سینه پوشیده از ژل حرکت می کند، به دست می آید. این معاینه بدون درد است و تشخیص ماهیت جامد یا مایع توده یا گره را ممکن می سازد. سونوگرافی اشعه ساطع نمی کند.

سونوگرافی می تواند به شفاف سازی تصویری که در ماموگرافی یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) دیده می شود کمک کند. اما در موارد میکروکلسیفیکاسیون مفید نیست.

 

f/تصویربرداری زنان و پستان

اگر سوالی در مورد ماموگرافی یا سونوگرافی دارید ویا پزشک برایتان ماموگرافی یا سونوگرافی تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی و ماموگرافی الوند در تماس باشید.

سونوگرافی سینه

سونوگرافی همچنین برای بررسی تغییر گزارش شده توسط زن مانند توده یا بدشکلی در پستان و همچنین یک ناهنجاری که در معاینه بالینی پستان توسط پزشک یا NP ذکر شده است، استفاده می شود. وجود غدد لنفاوی غیر طبیعی در زیر بغل را نیز می توان با سونوگرافی ارزیابی کرد.

در طول سونوگرافی برای یک ناهنجاری در پستان، رادیولوژیست ممکن است معاینه را با ارزیابی زیربغل تکمیل کند.

رادیولوژیست می‌تواند ناهنجاری‌های یافت شده در سونوگرافی را بر اساس ویژگی‌های آن در یکی از دسته‌ بندی‌های BI-RADS طبقه ‌بندی کند که به او اجازه می‌دهد توصیه‌ هایی برای پیگیری یا بررسی بیشتر ارائه دهد.

 

تشخیص سرطان سینه

اگر برای ناهنجاری مشاهده شده در سونوگرافی توصیه ای برای بیوپسی داده شود، این بیوپسی را می توان تحت سونوگرافی انجام داد.

برای پیشگیری و تشخیص سرطان سینه ضروری است که بتوان تصویر دقیق و دقیقی از پستان جمع آوری کرد. بیماران در کلینیک مرکز الوند از طیف کامل خدمات تصویربرداری سرطان سینه ما بهره مند می شوند. ما خدمات غربالگری و تصویربرداری تشخیصی را ارائه می دهیم. اغلب ممکن است در همان روز یک قرار ملاقات بگیرید و در بیشتر مواقع در طول روز نتایج حاصل می شود.

 

ماموگرافی دیجیتال کامل (DR) با تشخیص کامپیوتری (CAD)

ماموگرافی دیجیتال همچنان معاینه تصویربرداری اولیه برای غربالگری سرطان سینه است. مرکز الوند فقط از تجهیزات ماموگرافی دیجیتال تمام میدان استفاده می کند. هنگامی که بیماران در روز معاینه ماموگرافی خود به یک پزشک در مرکز پستان ما مراجعه می کنند، نتایج ماموگرافی خود را در طول ویزیت خود دریافت می کنند و اضطراب ناشی از انتظار برای نتایج را تا حد زیادی کاهش می دهد. مرکز الوند مجوز ماموگرافی را از انجمن رادیولوژیست های کانادا دریافت کرده است.

 

ماموگرافی دیجیتال فول فیلد چیست و چه مزایایی دارد؟

ماموگرافی دیجیتال میدان کامل با آنچه که معمولا "ماموگرافی دیجیتال" نامیده می شود، که به سادگی اسکن فیلم آنالوگ است، متفاوت است. با ماموگرافی دیجیتال تمام میدان، تصاویر به صورت دیجیتالی ضبط و بررسی می شوند که مزایای زیادی نسبت به ماموگرافی استاندارد دارد. ماموگرافی دیجیتال تمام میدان به تشخیص سرطان سینه بسیار دقیق‌تر از ماموگرافی آنالوگ یا دیجیتال معروف است. ماموگرافی دیجیتال تمام میدان نیز تشعشعات بسیار کمتری نسبت به ماموگرافی سنتی منتشر می کند.

 

ردیابی، سرطان سینه

شناسایی عملی است که برای ضایعات غیر قابل لمس قبل از جراحی انجام می شود. این امکان قرار دادن یک نشانگر («نخ») در سینه بیمار را برای کمک به جراح برای یافتن ناهنجاری مشاهده شده در معاینات رادیولوژیکی (ماموگرافی، سونوگرافی) فراهم می کند.

شناسایی بسته به هدف می‌تواند تحت سونوگرافی یا ماموگرافی انجام شود.

 

رایولوژی چگونه انجام می شود؟

منشی از بیمار استقبال می کند و پرونده اداری او را آماده می کند. سپس او را به اتاق انتظار هدایت می کند. دستیاری می آید تا او را بگیرد. در همان زمان که او را بدون پیراهن روی تخت می خواباند، چگونگی انجام این روش را برای او توضیح می دهد. او مواد را آماده می کند. وقتی همه چیز آماده شد، رادیولوژیست پوست را ضد عفونی کرده و بی حسی موضعی انجام می دهد. این ناخوشایندترین لحظه رادیولوژی است. سپس نقاط عطفی را می گیرد و «رشته» شناسایی را معرفی می کند که تا مداخله در پستان باقی می ماند. بانداژ درست می کند. مانیپولاتور برای بررسی موقعیت نشانگر، 2 عکس با اشعه ایکس از سینه می گیرد تا عمل شود. سپس پزشک عکس های اشعه ایکس را تفسیر می کند.

بیمار با پرونده (تصاویر و گزارش) خود، کلینیک را ترک می کند.

 

چگونه به درستی برای رادیولوژی آماده شویم؟

مهم است که با معاینات قبلی خود (به ویژه ماموگرافی) همراه باشید و پزشک را در مورد داروهای مصرف شده مانند داروهای ضد انعقاد یا آلرژی خود مطلع کنید. ایده آل این است که در روز انجام  رادیولوژی جواهرات نپوشید.

عوارض جانبی بسیار نادر است، خونریزی زیر پانسمان یا کشش دردناک در سینه مشاهده می شود.

 

تشخیص کامپیوتر چیست و چه مزایایی دارد؟

تمام ایستگاه‌های ماموگرافی مرکز الوند مجهز به نرم‌افزار تشخیص رایانه‌ای (CAD) هستند که با برجسته کردن مناطق مشکوک، دقت را بهبود می‌بخشد.

 

سونوگرافی سینه

در بسیاری از موارد، ماموگرافی به تنهایی برای غربالگری یا تشخیص کافی نیست. سایر تکنیک‌های تصویربرداری مانند سونوگرافی سینه یا پستان ضروری است. اغلب، این مورد برای بیمارانی که در معرض خطر بالاتر ابتلا به سرطان سینه هستند، کسانی که سینه‌های متراکم دارند، کسانی که دارای توده یا کیست هستند که ممکن است نیاز به بیوپسی داشته باشند، یا کسانی که سایر ناهنجاری‌های پستان دارند، صادق است.

سونوگرافی پستان معمولاً برای تطبیق هرگونه تغییرات بالینی، ماموگرافی یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی استفاده می شود. پزشکان سرطان سینه ما سالانه صدها سونوگرافی سینه را انجام می دهند .

 

MRI غربالگری سرطان پستان

بیماران پرخطر، از جمله کسانی که سابقه سرطان سینه دارند، می توانند اسکن MRI سینه را به طور منظم، معمولا یک بار در سال یا هر دو سال یک بار انجام دهند. مرکز الوند، اولین مرکز اختصاصی MRI پستان که افتتاح شد، تجربه گسترده ای در MRI سینه دارد. دستگاه MRI ما همچنین مجهز به نرم‌افزار تشخیص رایانه‌ای (CAD) است که دقت تشخیصی را که توسط رادیولوژیست شما انجام می‌دهد بسیار افزایش می‌دهد.

دستگاه با دیافراگم باز ما تجربه MRI را برای بیمارانمان با کاهش بسیار زیاد احساس حبس که معمولاً هنگام معاینه در دستگاه‌های MRI سنتی رخ می‌دهد، تسهیل می‌کند و این نوع معاینه را برای بیماران کلاستروفوبیک مناسب می‌کند.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT