• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بیوپسی از پستان|هزينه نمونه برداري از سينه|بیوپسی چیست|عوارض بيوپسي


بیوپسی از پستان؛بیوپسی پستان یک معاینه تشخیصی کلیدی در مدیریت سرطان پستان است. این شامل گرفتن چند سلول از یک توده مشکوک برای تعیین ماهیت دقیق و پتانسیل بدخیم آن است. بیوپسی سینه  علاوه بر نقشی که در تشخیص بیماری دارد، نقش کلیدی در ایجاد پیش آگهی و پروتکل درمان بیماران نیز دارد.

 m/بیوپسی از پستان

اگر سوالی در مورد ماموگرافی یا سونوگرافی دارید ویا پزشک برایتان ماموگرافی یا سونوگرافی تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی و ماموگرافی الوند در تماس باشید.

 

 

بیوپسی سینه و سرطان سینه

بیوپسی سینه یک روش پزشکی است که شامل برداشتن قطعه ای از بافت مشکوک است. به عبارت دیگر، وقتی پزشک ناهنجاری را در بدن بیمار تشخیص می‌دهد، بیوپسی امکان نمونه‌برداری را برای بررسی سلول‌های سازنده آن در آزمایشگاه فراهم می‌کند.

به عنوان بخشی از مدیریت سرطان سینه، بیوپسی سینه معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که توده‌ای در طی سونوگرافی، ماموگرافی یا MRI پستان تشخیص داده شود. این معاینات تصویربرداری پزشکی را می توان به عنوان بخشی از یک روش غربالگری یا نظارت کلاسیک یا در چارچوب مشاوره ای که به طور خاص با انگیزه علائم نشان دهنده آسیب شناسی پستان است، انجام شود.

پس از انجام بیوپسی سینه، سلول های برداشته شده در آزمایشگاه زیر میکروسکوپ تجزیه و تحلیل می شوند: این معاینه آناتوموپاتولوژیک است. در مورد سرطان پستان، نتایج این تجزیه و تحلیل ها اطلاعات ارزشمندی را برای ایجاد مناسب ترین پروتکل درمانی به صورت موردی ارائه می دهد.

 

انواع مختلف بیوپسی سینه

بسته به ماهیت، محل و اندازه ناهنجاری تشخیص داده شده، و همچنین مشخصات هر بیمار، روش های بیوپسی ممکن است متفاوت باشد. انواع مختلفی از نمونه ها برای تشخیص سرطان سینه وجود دارد.

بیوپسی از راه پوست: ماکروبیوپسی و میکروبیوپسی پستان.

بیوپسی سینه از راه پوست امکان برداشتن بافت عمیق از غده پستانی را فراهم می کند. بسته به اندازه و محل ناحیه ای که باید سوراخ شود، انکولوژیست شما ممکن است میکروبیوپسی یا ماکروبیوپسی را تجویز کند.

میکروبیوپسی تحت بی‌حسی موضعی (سوزن با قطر بین 3 تا 5 میلی‌متر) انجام می‌شود: این روش شامل ایجاد یک برش پوستی بسیار کوچک است که اجازه می‌دهد سوزن بدون درد برای بیمار وارد شود. هدایت سوزن تحت کنترل اولتراسوند دنبال می شود.

ماکروبیوپسی نیز تحت بی حسی موضعی (سوزن با قطر بین 5 تا 10 میلی متر) انجام می شود. رادیولوژیست قطعات بافت را با استفاده از یک سیستم ماکروبیوپسی تحت ساکشن که ماموتوم نیز نامیده می شود، می گیرد. سپس قطعات برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده می شوند.

پس از نمونه برداری، قرار دادن یخ روی ناحیه بیوپسی شده خطر تشکیل هماتوم را به حداقل می رساند.

 

پونکسیون سیتولوژیک

سوراخ سیتولوژیک شامل برداشتن چند سلول از اندام پستانی از طریق پوست با استفاده از یک سوزن ظریف است. این یک مداخله بسیار جزئی است که بسیار شبیه به یک تزریق ساده است. پونکسیون سیتولوژی که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود نیازی به مراقبت خاص یا آمادگی خاصی ندارد.

با این حال، این نوع نمونه برداری امکان جمع آوری تعداد زیادی سلول را فراهم نمی کند، که می تواند قابلیت اطمینان یا کامل بودن نتایج معاینه آناتوموپاتولوژیک را به خطر بیندازد. در واقع، در زمینه غربالگری و تشخیص سرطان پستان کم‌کار می‌شود.

 

 مقالات پیشنهادی : 

 

بیوپسی استریوتاکتیک

بیوپسی استریوتاکتیک یک بیوپسی از راه پوست است که به طور خاص توسط رادیوگرافی استریوتاکتیک هدایت می شود. این نوع بیوپسی راهنمایی دقیق تری برای رسیدن به توده هایی ارائه می دهد که به دلیل ماهیت ضایعه و یا مورفولوژی و سلامت اندام پستان، مکان یابی آنها با استفاده از اشعه ایکس معمولی دشوار است.

بیوپسی با هدایت اولتراسوند

مانند بیوپسی استریوتاکتیک، بیوپسی هدایت شده با اولتراسوند نوعی بیوپسی از راه پوست است که با یک حالت هدایت سازگار با توده‌های خاص پستان که دیدن و هدف‌گیری آن دشوار است، مرتبط است. تومورهایی که به وضوح در سونوگرافی قابل مشاهده هستند، یعنی آنهایی که به سونوگرافی پاسخ می دهند، اساساً آنهایی هستند که توسط بیوپسی هدایت شده با اولتراسوند هدف قرار می گیرند.

 

 m/بیوپسی از پستان

 

 

بیوپسی جراحی

بیوپسی جراحی نوعی بیوپسی است که تحت بیهوشی عمومی در حین عمل انجام می شود. این می تواند علاوه بر بیوپسی از راه پوست مداخله کند، همانطور که اغلب در زمینه سرطان پستان اتفاق می افتد.

در واقع، مدیریت سرطان سینه اغلب شامل حذف تومور تشخیص داده شده است که سپس در آزمایشگاه آنالیز می شود.

اطلاعات آشکار شده توسط ماهیت سلول‌هایی که هر سرطان را تشکیل می‌دهند برای تعیین درمان بیشتر (شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، و غیره) ضروری است، زمانی که درمان‌های تکمیلی برای این حذف جراحی نشان داده می‌شود. همچنین مرز بین بیوپسی جراحی و درمان جراحی تومور (تومورکتومی) گاهی نازک است.

با این حال، برخی از نمونه‌برداری‌های جراحی را می‌توان بدون هیچ درمانی انجام داد، تنها با هدف برداشتن بافت بیشتری نسبت به نمونه‌برداری از راه پوست، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد ناهنجاری شناسایی‌شده.

بیوپسی پستان یک ابزار غربالگری و تشخیصی ارزشمند در مدیریت سرطان سینه است. در واقع، نتایج تجزیه و تحلیل بافت های برداشته شده نه تنها امکان شناسایی یک آسیب شناسی سرطانی احتمالی را فراهم می کند، بلکه پروتکل درمانی را که برای هر بیمار مناسب تر است، ایجاد می کند. با این حال، شخصی‌سازی و دقت درمان‌ها امروزه به آسانی به عنوان پیشرو مبارزه با سرطان سینه در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند آینده پزشکی انکولوژیک را متحول کند.

 

میکروبیوپسی و ماکروبیوپسی پستان

میکروبیوپسی تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود. ماکروبیوپسی را می توان تحت هدایت ماموگرافی (ردیابی استریوتاکسیک)، یا تحت هدایت MRI و در برخی موارد استثنایی تحت سونوگرافی انجام داد.

انتخاب روش عمدتاً به ماهیت و حجم بافت هایی که باید برداشته شوند بستگی دارد.

 

چگونه تهیه می کنید؟

به هیچ عنوان نباید در طی 10 روز قبل از معاینه آسپرین مصرف کنید. قبل از معاینه، باید پرسنل پرستاری را از درمان هایی که به طور منظم مصرف می کنید و به ویژه داروهای ضد انعقاد و ضد پلاکت ها مطلع کنید. اگر این نکته با پزشکتان در میان گذاشته نشده است، باید با دبیرخانه تصویربرداری پزشکی تماس بگیرید. در صورت لزوم، درمان شما توسط پزشک یا متخصص قلب انجام می شود. در نتیجه برای شما گزارش انعقاد تجویز می شود که باید در روز معاینه همراه داشته باشید. همچنین باید ماموگرافی، سونوگرافی و MRI اخیر خود را به همراه داشته باشید.

 

امتحان چطوره؟

برای میکروبیوپسی و ماکروبیوپسی که تحت سونوگرافی هدایت می شود: شما در وضعیت خوابیده، روی پشت خود نصب می شوید.

برای ماکروبیوپسی با ردیابی استریوتاکسی و ماکروبیوپسی تحت MRI: شما در وضعیت خوابیده روی شکم خود نصب می شوید. سپس میز معاینه دارای دهانه ای است که سینه ها در آن قرار می گیرند.

بی حسی موضعی انجام می شود تا این معاینه بدون درد باشد. سپس یک برش کوچک در پوست ایجاد می شود تا امکان برداشتن آن فراهم شود. هدایت سوزن مستلزم بی حرکتی کامل سینه شماست، زیرا دقت نمونه ها در حد یک میلی متر است.

برای میکروبیوپسی، باید انتظار شنیدن صدای کلیک را با هر نمونه داشته باشید. ممکن است یک علامت فلزی کوچک در محل باقی بماند تا ناحیه نمونه برداری شده را مشخص کند، بنابراین نیاز به ماموگرافی کنترلی دارد.

با توجه به ماکروبیوپسی، آن بر اساس یک سیستم از نوع Mammotome است، دستگاهی که اجازه می‌دهد نمونه‌های بافت را با آسپیراسیون خلاء، با استفاده از یک سوزن توخالی 3 تا 4 میلی‌متری مجهز به یک چاقوی استوانه‌ای دوار کوچک گرفته شود. برخلاف میکروبیوپسی، این روش امکان جمع آوری حجم بیشتری از نمونه (10 تا 30 برابر بیشتر) و گرفتن نمونه های لازم را در یک سوراخ می دهد. ماکروبیوپسی اغلب در صورت وجود میکروکلسیفیکاسیون انجام می شود. مورد دوم همیشه با ایجاد یک نشانگر فلزی تکمیل می شود، همچنین نیاز به ماموگرافی کنترلی دارد.

در پایان جلسه، یک پانسمان فشاری برای محدود کردن خطر هماتوم در محل قرار می‌گیرد. شما باید آن را به مدت 48 ساعت بدون خیس شدن نگه دارید. مدت زمان کلی معاینه، شامل نصب و پانسمان، تقریباً 20 دقیقه برای میکروبیوپسی و 1 ساعت برای ماکروبیوپسی است.

 

 مقالات پیشنهادی : 

نتایج

قطعات بافتی از نمونه برای مطالعه به آزمایشگاه آناتوموپاتولوژی فرستاده می شود، بنابراین امکان تشخیص ضایعه شما را فراهم می کند. تجزیه و تحلیل آنها بین 7 تا 10 روز طول می کشد. نتایج یا به پزشک شما اطلاع داده می شود که باید برای اعلام این موارد با او وقت بگیرید، یا مستقیماً توسط رادیولوژیست که نمونه ها را در طول مشاوره گرفته است.

 s/بیوپسی از پستان

خطرات احتمالی چیست؟

با فشرده شدن ناحیه سوراخ شده، خطر هماتوم محدود می شود. ظاهر یک هماتوم گذرا بدون جاذبه باقی می ماند. در صورت درد، می توانید، مگر اینکه از نظر پزشکی منع مصرف داشته باشد، از پاراستامول (دولیپران، افرالگان و غیره) استفاده کنید. از مصرف آسپرین خودداری کنید. اگرچه غیرمعمول است، اما ممکن است ناراحتی خفیفی در طول معاینه ایجاد شود. برای تشخیص و پیشگیری از آن، پزشک و رادیوگراف در طول معاینه در کنار شما می مانند. مشکلات خونریزی عمدتاً در بیماران تحت درمان با آسپرین یا داروهای ضد انعقاد مشاهده می شود، بنابراین گزارش هر گونه درمان به پزشک اهمیت دارد. عوارض عفونی استثنایی باقی می ماند.

دستورالعمل قبل از جراحی

اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا برای جراحی آینده خود آماده شوید. امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند تا این تجربه را برای شما راحت تر کند. اگر در مورد دستورالعمل ها سؤالی دارید، لطفاً با مرکز مراقبت از پستان تماس بگیرید.

شما باید یک بزرگسال همراه خود داشته باشید تا شما را به خانه برساند. این ناامن است که به شما اجازه دهند پس از عمل جراحی به خانه رانندگی کنید، زمانی که داروهایی را دریافت کرده اید که ممکن است هوشیاری شما را کاهش دهد، مانند بیهوشی، داروی مسکن یا دارویی برای تسکین اضطراب.

شب قبل از جراحی بعد از نیمه شب چیزی نخورید یا ننوشید. هر دارویی که به طور معمول مصرف می کنید باید در زمان معمول با یک یا دو جرعه آب مصرف شود. افراد مبتلا به دیابت، بیماری قلبی و سایر بیماری ها باید برای راهنمایی با پزشک مراقبت های اولیه خود تماس بگیرند. اگر کومادین یا سایر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید به ما اطلاع دهید.

از مصرف آسپرین یا محصولات حاوی آسپرین به مدت 10 روز قبل از عمل خودداری کنید. تایلنول مشکلی نداره همچنین، دو هفته قبل از جراحی یا در اسرع وقت مصرف مکمل های ویتامین E را قطع کنید، اگرچه ویتامین E موجود در مولتی ویتامین اشکالی ندارد.

لباس راحت بپوشید. یک لباس دو تکه و گشاد با زیپ یا دکمه در جلو بپوشید که پوشیدن آن واقعا آسان است. برخی از خانم ها یک لباس گشاد با زیپ یا دکمه در جلو را ترجیح می دهند. لطفا آن را با خود بیاورید.

یک سوتین راحتی حمایت کننده بپوشید. یک سوتین ورزشی یا یک سوتین با بست در جلو بهترین است.. لطفاً برای سه تا چهار روز پس از جراحی، حتی در هنگام خواب، از سوتین استفاده کنید.

 

دستورالعمل بعد از جراحی

مدیریت درد

افراد پس از جراحی انواع و میزان متفاوتی از درد یا ناراحتی را تجربه می کنند. هدف از مدیریت درد ارزیابی سطح ناراحتی خود و مصرف دارو در صورت نیاز است. اگر قبل از اینکه دردتان شدید شود، از داروهای مسکن استفاده کنید، نتایج بهتری در کنترل دردتان خواهید داشت.

برای مدیریت درد متوسط نسخه ویکودین به شما داده خواهد شد. توصیه می شود زمانی که درد در یک برنامه منظم احساس می شود، دارو برای درد مصرف کنید. ایبوپروفن (ادویل یا موترین) یا تیلنول را می توان به ویکودین اضافه کرد یا جایگزین کرد. همه افراد متفاوت هستند و اگر یک برنامه برای کاهش درد شما کارساز نباشد، تغییر خواهد کرد.

لطفاً هر گونه حساسیت دارویی، واکنش یا مشکل پزشکی که شما را از مصرف این داروها باز می دارد، به ما اطلاع دهید. ویکودین یک ماده مخدر است و نباید همراه با نوشیدنی های الکلی مصرف شود. هنگام رانندگی از مواد مخدر استفاده نکنید.

مواد مخدر همچنین می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن یبوست شود، بنابراین مصرف مایعات خود را افزایش دهید، غذاهای پر فیبر مانند آلو و سبوس بخورید و مطمئن شوید که برای پیاده روی های کوچک از رختخواب بلند می شوید و از رختخواب خارج می شوید.

کیسه یخ ممکن است برای کاهش ناراحتی و تورم، به ویژه زیر بغل پس از تشریح غدد لنفاوی مفید باشد. یک بالش کوچک در زیر بغل نیز ممکن است ناراحتی را کاهش دهد.

اگر داروها به درد شما کمک نمی کنند، اگر با دارو(ها) مشکل دارید یا یبوست دارید، با پزشک یا پرستار خود تماس بگیرید.

 

مراقبت از برش و پانسمان

برش یا اسکار شما دارای دو بخیه و نوارهای استری است که نوارهای سفید کوچکی هستند و با یک پانسمان و نوار گازی یا یک پانسمان پلاستیکی پوشانده شده است.

پانسمان، نوارهای استری یا بخیه ها را بردارید. 7 تا 10 روز دیگر پانسمان را برمی داریم. همچنین بخیه ها را در عرض یک تا دو هفته برمی داریم مگر اینکه بخیه ها خود به خود جذب شوند. اگر پانسمان یا نوارهای استری افتاد، سعی نکنید آنها را تعویض کنید.

شما یک روز پس از جراحی و اگر از یک پانسمان پلاستیکی استفاده می کنید می توانید دوش بگیرید.

اگر گاز و چسب کاغذی دارید، می توانید آن را دو روز پس از جراحی بردارید و بعد از آن دوش بگیرید. بعد از دوش گرفتن از یک حوله برای خشک کردن محل برش خود استفاده کنید. مراقب باشید که نوارهای استری یا بخیه ها را لمس نکنید یا آنها را بردارید.

کبودی و مقداری تورم در زنان پس از جراحی شایع است. اگر دچار تورم شدید، لطفاً با مرکز مراقبت از پستان تماس بگیرید.

اگر تب داشتید و تب خفیف باشد روز بعد از جراحی طبیعی است.

فعالیت

تا زمان برداشتن بخیه ها از انجام فعالیت های شدید، بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های شدید خودداری کنید.

پیاده روی یک فعالیت عادی است که می توان بلافاصله آن را دوباره شروع کرد.

در صورت امکان، برنامه ریزی کنید که یک روز کار خود را تعطیل کنید یا یک روز سبک تر بعد از جراحی برنامه ریزی کنید.

مراقبت های بعدی

نتایج پاتولوژی از بیوپسی شما باید ظرف یک هفته پس از جراحی در دسترس باشد. ما در مورد نتایج از طریق تلفن یا در ویزیت بعدی بعد از عمل با شما تماس خواهیم گرفت. لطفا شماره تلفنی که ممکن است با شما تماس گرفته شود را به ما اطلاع دهید.

قبل از ترک بیمارستان، اطلاعات و دستورالعمل های دقیقی را برای بهبودی در خانه دریافت خواهید کرد. این موارد شامل نحوه مراقبت از برش، زمان از سرگیری فعالیت های روزانه و نشانه هایی از عوارض است که باید مراقب آنها بود.

قرار ملاقات های بعدی معمولاً قبل از عمل جراحی با پزشک و احتمالاً یک پرستار انجام می شود. اگر قراری ندارید یا به خاطر دارید، لطفاً با مرکز مراقبت از پستان تماس بگیرید.

اگر هر یک از علائم زیر را دارید، یا اگر سؤالی دارید یا نیاز به حمایت عاطفی دارید که می‌خواهید درباره آن صحبت کنید، با مرکز مراقبت از پستان تماس بگیرید. اگر مرکز باز است، بخواهید با یک پرستار صحبت کنید.

دردی که با دارو تسکین نمی یابد

اگر تب داشتید تب شما بالا بود و یا با لرز همراه بود

خونریزی بیش از حد، مانند پانسمان خونی

تورم بیش از حد

قرمزی خارج از پانسمان

ترشح یا بوی بد از زخم

واکنش های آلرژیک یا سایر واکنش ها به دارو(ها)

یبوست

اضطراب، افسردگی، مشکلات خواب

در اینجا چند دستورالعمل کلی بعد از بیوپسی وجود دارد:

اگر احساس درد می کنید، داروهای مسکن را طبق برنامه منظم مصرف کنید. هر کس متفاوت است، بنابراین برنامه های مدیریت درد متفاوت خواهد بود. اگر قبل از اینکه ناراحتی شما شدید شود، از داروهای مسکن استفاده کنید، نتایج بهتری در کنترل درد خود خواهید داشت. کنترل خوب درد به روند بهبودی کمک می کند.

جلوگیری از یبوست. ممکن است برای تسکین درد، یک ماده مخدر مانند ویکودین برای شما تجویز شود. این داروها می توانند باعث یبوست شوند. اگر مواد مخدر مصرف می‌کنید، حتماً مایعات زیادی بنوشید، غذاهای پرفیبر مانند سبوس بخورید و برای کاهش یبوست به طور منظم پیاده‌روی کنید.

از کیسه یخ استفاده کنید. کیسه های یخ می توانند ناراحتی و تورم را کاهش دهند، به خصوص در زیر بغل اگر غدد لنفاوی شما برداشته شده باشد. قرار دادن یک بالش کوچک در زیر بغل نیز می تواند به کاهش درد کمک کند.

در قرارهای بعدی شرکت کنید. قرار ملاقات بعدی شما باید قبل از جراحی تعیین شود. اگر قرار ملاقات بعدی در برنامه خود ندارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

در صورت  داشتن هرگونه سوال با ما در مرکز سونوگرافی الوند تماس بگیرید. اگر علائمی از یک عارضه را مشاهده کردید یا مشکلاتی را با داروی خود تجربه کردید (مانند یبوست یا درد غیر قابل تسکین)، لطفاً با پزشک خود تماس بگیرید.

بیوپسی استریوتاکتیک پستان چیست؟

بیوپسی سینه معمولاً برای بررسی بی نظمی هایی مانند توده در سینه انجام می شود. توده سینه ممکن است باعث نگرانی باشد، اگرچه اغلب خوش خیم هستند.

بیوپسی سینه معمولاً در صورتی انجام می شود که پزشک شما پس از ماموگرافی یا سونوگرافی متوجه توده ای در پستان  شود. پزشک شما همچنین ممکن است این آزمایش‌ها را در صورت مشاهده توده در طول معاینه فیزیکی تجویز کند.

چند روش مختلف بیوپسی سینه وجود دارد که عبارتند از:

بیوپسی پستان استریوتاکتیک (با هدایت ماموگرافی).

آسپیراسیون با سوزن ظریف FNA

بیوپسی موضعی برش و سوزن

تیم پزشکی شما بسته به نوع ضایعه سینه شما یکی از این موارد را توصیه می کند.

بیوپسی استریوتاکتیک را می توان در تعدادی از موقعیت ها استفاده کرد. این اغلب زمانی استفاده می شود که رشد یا تجمع کلسیم کوچکی به نام کلسیفیکاسیون در ماموگرافی تشخیص داده شود، اما در سونوگرافی ظاهر نمی شود و در طول معاینه فیزیکی احساس نمی شود.

این روش نسبت به بیوپسی جراحی کمتر تهاجمی است، به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد و کمترین جای زخم را ایجاد می کند.

 

بیوپسی استریوتاکتیک پستان چقدر دردناک است؟

به احتمال زیاد درد زیادی در طول عمل وجود نخواهد داشت، اگرچه ممکن است بر اساس چند عامل متفاوت باشد. افراد در سنین پایین‌تری دارند، منبع مورد اعتماد گزارش کرده‌اند که ممکن است نشان‌دهنده یک مؤلفه روان‌شناختی باشد.

اگرچه بیشتر افراد از دراز کشیدن احساس ناراحتی نمی کنند، برخی از پزشکان می توانند بیوپسی استریوتاکتیک قائم پستان را انجام دهند که می تواند این ناراحتی را کاهش دهد.

پس از عمل، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

کبودی

درد

تورم

یخ و مسکن های بدون نسخه می توانند کمک کننده باشد.

 

پس از بیوپسی استریوتاکتیک پستان

نمونه برداری ها انجام شده از بافت رحم به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال می شود. ممکن است تا یک هفته طول بکشد تا آنها به درستی تجزیه و تحلیل شوند.

دستورالعمل هایی در رابطه با طریقه مراقبت از محل بیوپسی به شما گفته می شود که باید رعایت کنید. این شامل تمیز نگه داشتن آن و تعویض بانداژ برای جلوگیری از عفونت است.

اگر تب بیش از (38 درجه سانتیگراد) یا قرمزی، گرما یا ترشح از محل را تجربه کردید، باید با پزشک خود تماس بگیرید. همه اینها علائم عفونت است.

 

فواید در مقابل خطرات بیوپسی استریوتاکتیک پستان

بیوپسی استریوتاکتیک سینه یک روش نسبتا ساده و کم خطر است. با این حال، برخی از خطرات را به همراه دارد:

کبودی و تورم سینه

عفونت محل بیوپسی

درد در محل تزریق

پیروی از دستورالعمل های پزشک در مورد نحوه مراقبت از زخم، خطر عفونت را تا حد زیادی کاهش می دهد.

اگر باردار هستید یا نگران بارداری هستید، تابش اشعه ایکس ممکن است برای فرزند متولد نشده شما مضر باشد. حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند روش های جایگزین بیوپسی را در نظر بگیرد.

عوارض بیوپسی نادر است. خطرات مرتبط با این روش با مزایای بازرسی کلسیفیکاسیون های سرطانی بیشتر است. به یاد داشته باشید، هر چه سرطان سینه سریعتر تشخیص داده شود، درمان سریعتر می تواند شروع شود.

اگرچه انجام آزمایش‌های اضافی برای تشخیص ناهنجاری‌ها هرگز جالب نیست، اما مهم است که به پزشک خود کمک کنید تا آنجا که می‌تواند درباره آنچه در حال رخ دادن است، مطلع شود.

بیوپسی استریوتاکتیک پستان یک روش نسبتاً ساده است که می تواند برای تشخیص و درمان در اسرع وقت مفید باشد.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT