• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمادگی سونو گرافی داپلر بیضه

آمادگی سونو گرافی داپلر بیضه|آمادگی برای سونوگرافی بیضه|سونوگرافی بیضه


آمادگی سونو گرافی داپلر بیضه ؛ تصویربرداری اولتراسوند از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد تصاویری از ساختارهای داخلی استفاده می کند. داپلر از بازتاب امواج صوتی ناشی از اجسام متحرک مانند گلبول های قرمز استفاده می کند. بنابراین ، سونوگرافی داپلر بیضه، ساختارهای داخلی کیسه بیضه ، عمدتاً بیضه‌ها و جریان خون را نشان می ‌دهد. امواج صوتی با فرکانس بالا کاملا بی خطر هستند و از امواج مضر تشعشع استفاده نمی کنند

 

سونوگرافی داپلر بیضه

سونوگرافی داپلر بیضه یک روش تصویربرداری تشخیصی آسان است که بیش از 30 تا 45 دقیقه طول نمی کشد. بیمار روی میز معاینه دراز می کشد، پزشک آلت تناسلی را به سمت شکم بلند می کند و کیسه بیضه را با یک ژل اولتراسوند می پوشاند (امواج صوتی با فرکانس بالا در عبور از هوا مشکل دارند) این امکان تجسم اندام های داخلی را بر روی صفحه نمایش مانیتور فراهم می کند. و ارتباط بین پوست کیسه بیضه و مبدل را تقویت می کند.

 a/آمادگی سونو گرافی داپلر بیضه

اگر سوالی در مورد رادیولوژی و سونوگرافی  دارید و یا پزشک برایتان رادیولوژی یا سونوگرافی  تجویز کرده است

می توانید با ما در مرکز سونوگرافی  الوند در تماس باشید.

چرا سونوگرافی داپلر بیضه انجام می شود؟

سونوگرافی داپلر یک ابزار تشخیصی است. سونوگرافی داپلر بیضه را می توان دوپلکس کیسه بیضه نیز نامید.

ناحیه کیسه بیضه بسیار عروقی است و بیشتر شرایط بیضه یا اسکروتال با علائم مشابه ظاهر می شود. درد ، قرمزی ، اختلال نعوظ. بنابراین، اگر پزشک شما چیزی را احساس یا مشکوک بداند و نمی تواند مطمئن باشد که دقیقا چیست ، از سونوگرافی داپلر بیضه درخواست می کند. سونوگرافی داپلر معمولاً هر یک از موارد زیر را تأیید یا حذف می کند.

سونوگرافی داپلر عمدتاً یک آزمایش تشخیصی است و به نام دوبلکس کیسه بیضه نیز شناخته می شود. اگر علائم مشابهی دارید که می‌تواند همراه با بیماری‌های مختلف باشد ، سونوگرافی داپلر می‌تواند پاسخی به چیستی بیماری و نحوه درمان آن بدهد.

پیچ خوردگی بیضه زمانی اتفاق می‌افتد که بیضه از جای خود بچرخد و طناب اسپرمی را بچرخاند و جریان خون به بیضه‌ها را مختل کند.

در سونوگرافی داپلر بیضه تومورها یا کیست‌ ها را در کیسه بیضه ، بیضه یا اپیدیدیم (یک ساختار لوله‌مانند پیچیده که اسپرم ‌ها را از بیضه‌ها ذخیره و منتقل می‌کند) شناسایی می شوند.

واریکوسل را تجسم کنید (اینها سیاهرگهای واریسی هستند که در آن خونی که از آلت تناسلی خارج می شود راکد می شود)

بیضه های نزول نکرده را تشخیص دهید.

منابع دیگر برای درد بیضه را شناسایی کنید

 

چگونه بیماران می توانند برای سونوگرافی داپلر آماده شوند؟

از آنجایی که سونوگرافی داپلر بیضه روشی نیست که نیاز به بیهوشی داشته باشد، بنابراین نیازی به آمادگی قبلی مانند ناشتا نیست. با این حال، مهم است که متوجه شوید که ناحیه کشاله ران برای انجام آزمایش در معرض قرار می گیرد و اگر ناراحت هستید ، به پزشک خود اطلاع دهید. یک صحبت کوچک و توضیح رویه می تواند معجزه کند. مرکز سونوگرافی الوند دارای یک تیم متخصص از متخصصان آندرولوژیست است که شما را در مراحل عمل راهنمایی می ‌کنند، تشخیص دقیقی به شما می ‌دهند و برنامه درمانی را تنظیم می ‌کنند.

اشعه ایکس دوبلکس همچنین ممکن است به پزشک کمک کند آسیب‌ های وارد شده به شریان ‌ها را تشخیص دهد یا درمان‌ های خاصی از رگ ‌ها و شریان‌ ها را در طول زمان تحت نظر داشته باشد، بنابراین در صورت انجام تنظیمات لازم، ببیند که چگونه یک درمان یا روش جراحی خاص برای وضعیت بیمار مفید بوده یا خیر.

 

مقالات پیشنهادی :

سونوگرافی آلت با تزریق پاپاورین

هزینه فیبرواسکن کبد

آمادگی های لازم سونوگرافی دالپر بیضه

هیچ آمادگی خاصی برای سونوگرافی دالپر بیضه وجود ندارد

از شما درخواست می شود که لباس های راحتی به تن کنید.

اگر پزشک به شما دستور خاصی داده است، لطفاً آن را با خود بیاورید.

لطفا جواهرات و اشیای قیمتی خود را در خانه بگذارید.

 d/آمادگی سونو گرافی داپلر بیضه

در طول سونوگرافی دالپر بیضه شما

پس از ورود به اتاق معاینه، متخصص سونوگرافی پزشکی تشخیصی روش شما را توضیح می دهد و به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد.

از شما خواسته می شود که روی میز امتحان به پشت دراز بکشید.

تکنسین یک ژل گرم را روی بیضه های شما اعمال می کند. این ژل شبیه ژل حالت دهنده مو است و به امواج صوتی اجازه می دهد تا راحت تر از دستگاه به بدن شما منتقل شوند.

یک مبدل، یک دستگاه کوچک شبیه به یک میکروفون، بر روی منطقه مورد بررسی قرار می گیرد.

دردی وجود ندارد. با این حال، ممکن است فشار خفیفی از مبدل احساس کنید.

امواج صوتی از مبدل بدون ضرر از پوست عبور می کنند. یک مانیتور تلویزیون تصاویری از بیضه‌های شما را نشان می‌دهد در حالی که مبدل اکوها را به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌کند.

این تصاویر متحرک را می توان بلافاصله مشاهده کرد، ضبط کرد و یا برای بررسی پزشک عکس گرفت.

گاهی اوقات، ممکن است پس از بررسی توسط یک پزشک تصویربرداری، تصاویر اضافی مورد نیاز باشد.

عمل شما تقریباً 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید.

 

مقالات پیشنهادی :

الاستوگرافی چیست و چرا انجام می شود؟

آمادگی سونو گرافی پاپاورین

سونوگرافی پاپاورین

بعد از سونوگرافی دالپر بیضه شما

سونوگرافی دالپر بیضه شما توسط یک پزشک تصویربرداری مورد بررسی می گیرد و نتایج سونوگرافی برای پزشک معالج شما ارسال می گردد.

 

چرا باید سونوگرافی دالپر بیضه انجام بدم؟

تصویربرداری اولتراسوند از کیسه بیضه روش تصویربرداری اولیه است که برای ارزیابی اختلالات بیضه، اپیدیدیم (لوله‌هایی که بلافاصله در کنار بیضه‌ها جمع‌آوری می‌کنند اسپرم ساخته شده توسط بیضه) و کیسه بیضه استفاده می‌شود.

این مطالعه معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

تعیین اینکه آیا توده ای در کیسه بیضه که توسط بیمار یا پزشک احساس می شود کیستیک یا جامد است و محل آن را تعیین می کند.

نتایج ضربه به ناحیه بیضه را تشخیص می دهد.

علل درد یا تورم بیضه مانند التهاب یا پیچ خوردگی را تشخیص می دهد .

علت ناباروری مانند واریکوسل را ارزیابی می کند.

شروع شدن ناگهانی درد در کیسه بیضه ها باید خیلی جدی گرفته شود. یکی از علل شایع درد کیسه بیضه، اپیدیدیمیت، التهاب اپیدیدیم است. با آنتی بیوتیک قابل درمان است. در صورت عدم درمان، این وضعیت می تواند منجر به آبسه یا از دست دادن جریان خون در بیضه ها شود.

 

از سونوگرافی بیضه چه انتظاری باید داشت؟

ژل اولتراسوند روی کیسه بیضه بیمار قرار می گیرد و بیضه ها و اپیدیدیمیدها با پروب اولتراسوند اسکن می شوند. کلیه ها نیز در پایان معاینه اسکن می شوند زیرا گاهی اوقات آسیب شناسی بیضه می تواند به آسیب شناسی کلیه مرتبط باشد. تصاویر متعددی از سازه ها برای تجزیه و تحلیل توسط رادیولوژیست مشاور گرفته می شود. هدف ما این است که گزارش را ظرف 2 روز کاری پس از اسکن به پزشک شما تحویل دهیم.

 

سوالات متداول اسکن اولتراسوند بیضه

آیا نیاز به قرار ملاقات دارم؟

بله، معاینه سونوگرافی نیاز به وقت ملاقات دارد. اگر نمی توانید در قرار ملاقات خود شرکت کنید، از شما تشکر می کنیم اگر بتوانید 24 ساعت قبل به ما اطلاع بدهید.

 

آیا برای رزرو اسکن بیضه به یک نامه معرفی از پزشک عمومی نیاز دارم؟

بسته به اسکن اولتراسوند درخواستی، ممکن است برای اطمینان از انجام صحیح معاینه اولتراسوند به ارجاع از پزشک شما نیاز داشته باشیم.

 

آمادگی برای اسکن بیضه چیست؟

هیچ آمادگی برای این امتحان وجود ندارد، اما شما باید لباس های راحت بپوشید.

 

چه اندام هایی در اسکن بیضه مشاهده می شوند؟

بیضه ها، اپیدیدیم و عروق داخل کیسه بیضه ارزیابی خواهند شد. کلیه ها نیز ممکن است ارزیابی شوند.

 

سونوگرافی بیضه چه چیزی را می تواند ببیند؟

سونوگرافی بیضه می تواند کیست های داخل اپیدیدیم، توده های بیضه و مایع داخل کیسه بیضه را شناسایی کند. سونوگرافی می تواند جریان خون در بیضه ها را ارزیابی کند و فتق روده را به بیضه ها بررسی کند.

 

در طول اسکن چه اتفاقی می افتد؟

سونوگرافی از شما می خواهد لباس هایتان را از کمر به پایین در بیاورید و رو به بالا دراز بکشید. باید آلت تناسلی خود را با حوله بپوشانید و بیضه ها را در معرض دید بگذارید. سپس سونوگرافی، مبدل را با ژل روی کیسه بیضه قرار می دهد تا ناحیه مورد نظر را ارزیابی کند. سونوگرافیک همچنین ممکن است از شما بخواهد که توده را در صورتی که احساس کردید به آن اشاره کرده یا آن را لمس کنید و مبدل را مستقیماً روی آن ناحیه قرار می ‌دهد تا آن را ارزیابی کند.

 

سونوگرافی دالپر بیضه چقدر طول خواهد کشید؟

زمان برنامه ریزی شده برای این آزمون معمولا 30 تا 45 دقیقه است.

 

چه کسی سونوگرافی دالپر بیضه من را گزارش می دهد؟

پس از اتمام معاینه توسط سونوگرافی، تصاویر برای مشاور رادیولوژیست ارسال می شود که اسکن شما را گزارش می دهد.

 

چه زمانی نتایج سونو گرافی داپلر بیضه را دریافت خواهم کرد؟

در پایان معاینه نتایج شفاهی را از سونوگرافی دریافت خواهید کرد.

 


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT