• تلفن نوبت دهی: 02188206059 - 02188785775 - 09032032143
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ماموگرافی هالوژیک|ماموگرافی چیست|ماموگرافی دیجیتال هالوژیک


ماموگرافی هالوژیک

ماموگرافی هالوژیک؛ مشاهده تراکم در ماموگرافی به عنوان یک عامل خطر مستقل برای سرطان سینه ثابت شده است. زنانی که بافت سینه متراکم آنها در ماموگرافی قابل مشاهده است، در مقایسه با زنان با تراکم کم، خطر ابتلا به سرطان بسیار بالاتری دارند. تلاش‌های تحقیقاتی زیادی برای گنجاندن تراکم پستان در مدل‌های پیش‌بینی خطر برای تخمین بهتر خطر ابتلا به سرطان در هر فرد انجام شده است.

mamo/ماموگرافی هالوژیک

برای انجام ماموگرافی در مرکز الوند با حضور کادری متخصص و بروزترین تجهیزات دنیا با ما تماس بگیرید.

در سال های اخیر، تصویب قانون اعلان تراکم سینه در بسیاری از مناطق مستلزم آن است که هر گزارش ماموگرافی باید اطلاعاتی در مورد تراکم سینه بیمار ارائه دهد. بنابراین تعریف و اندازه گیری دقیق تراکم سینه مهم است که ممکن است امکان اجرای تمام کاربردهای بالینی بالقوه تراکم سینه را فراهم کند.
از آنجایی که اندازه‌گیری مبتنی بر ماموگرافی دو بعدی در معرض همپوشانی بافتی است و بنابراین قادر به ارائه اطلاعات حجمی نیست، نیاز فوری به ایجاد اندازه‌گیری‌های کمی قابل اعتماد از تراکم پستان وجود دارد.ممکن است شما بخواهید مقاله ماموگرافی چیست و چطور انجام می شود را مطالعه کنید.

آخرین فناوری ها در ماموگرافی هالوژیک

فناوری های مختلف تصویربرداری جدید در حال توسعه هستند. در میان این روش‌های جدید، روش‌های چگالی ماموگرافی حجمی و تصویربرداری تشدید مغناطیسی سه‌بعدی به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، روش‌های نوظهور، از جمله روش‌های مختلف مبتنی بر اشعه ایکس، تصویربرداری نوری، و روش‌های مبتنی بر اولتراسوند نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
همه این روش‌ها ممکن است بر برخی مشکلات اساسی مربوط به تراکم ماموگرافی غلبه کنند یا اطلاعات بیشتری درباره تراکم ویا ترکیب ارائه دهند.

کاربرد ماموگرافی هالوژیک

هالوژیک همیشه در خط مقدم غربالگری سرطان پستان بوده و اولین و تنها فناوری توموسنتز پستان را با عملکرد بالینی برتر اثبات شده نسبت به ماموگرافی دو بعدی ارائه می‌کند.این سیستم با ابعاد انقلابی، که استاندارد جدیدی را در غربالگری ماموگرافی ایجاد کرده است، ارائه می‌کند:
تصاویر فوق العاده واضح
انتقال بدون درز بین حالت های تصویربرداری
ابزارهای کاربر پیچیده ای که عملیات را ساده می کند
کاربردهای بالینی پیشرفته
اولین و تنها بیوپسی با هدایت توموسنتز در جهان
طراحی ارگونومیک برای راحتی بیمار و سهولت کار

این دستگاه همچنین تنها توموسنتز پستان است که مزایای زیر را نسبت به ماموگرافی 2 بعدی ارائه می دهد:
افزایش 41 درصدی در تشخیص سرطان تهاجمی پستان
کاهش تا 40 درصد در فراخوان‌های مثبت کاذب، به حداقل رساندن اضطراب بیمار و هزینه‌های غیرضروری

سیستم ماموگرافی هالوژیک در بسته‌ها و گزینه‌های متعدد برای رفع نیازهای منحصربه‌فرد در مرکز ها موجود است. این دستگاه جدیدترین فناوری‌ها را برای ساده‌سازی گردش کار و تسهیل کارکرد بالای بیمار در نظر گرفته‌است. ممکن است به مطالعه ماموگرافی دیجیتال علاقمند باشید.


این سیستم دارای نتایج ومزایای اثبات‌شده زیر است:
سریع‌ترین اسکن توموسنتز سینه موجود،
اسکن در زمان کمتر از ۴ ثانیه انجام میشود
وضوح بالایی را در صفحه ارائه می‌کند.
دریافت سریع تصاویر طرح‌ریزی که بازسازی سریع تصاویر با کیفیت بالا را ممکن می‌سازد.
زمان کمتر تحت فشار بودن بیمار برای بهبود راحتی بیمارو کاهش خطر حرکت
معاینات بالینی برتر با دوز تشعشع قابل مقایسه با تصویربرداری دوبعدی معمولی


این دستگاه قابلیت جمع شدن برای کمک به موقعیت یابی بیماران را دارد. در طول تصویربرداری چند بعدی به حالت ثابت است و به بیماران اجازه می دهد همانطور که برای تصویربرداری های قبلی بودند قرار بگیرند.


همچنین با خطوط طبیعی سینه مطابقت دارد و راحتی بیشتری را برای بیمار فراهم می‌کند و فشار یکنواخت‌تری را در کل سینه ایجاد می‌کند. همه پاروها برای تصویربرداری 2 بعدی و سه بعدی استفاده می‌شوند.

سر لوله این دستگاه ساده و فاصله منبع تا تصویر ۷۰سانتی‌متری، موقعیت‌یابی را آسان‌تر کرده و فضای بیشتری را برای اقدامات مداخله‌ای فراهم می‌کند.

ثابت شد که خطاهای فنی جدی مکرر در ماموگرافی به دلیل طرح‌ریزی ناقص پستان، نوردهی کم و تاری است. این خطاها در بیشتر موارد ثانویه به موقعیت نادرست، عدم وجود یا تنظیم نامناسب سیستم نوردهی خودکار، کیفیت ناکافی لوله اشعه ایکس و استفاده از فیلم های نامناسب است. هر ماموگرافی باید به گونه ای در معرض دید قرار گیرد که بتوان فیلم خوانی را با استفاده از یک لامپ هالوژن روشن و یک ذره بین دو برابر انجام داد. دانه‌ها، تاری‌ها و مصنوعات نباید در دید جزئیات مهم تشخیصی مانند میکروکلسیفیکاسیون‌ها به اندازه حدود 0.1 میلی‌متر تداخل ایجاد کنند.


© 2024 ;کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت نزد سونوگرافی و رادیولوژی الوند محفوظ می باشد. طراحی ، توسعه و راه اندازی توسط : OFOGHIT